ریزش خانه کهنه ساخت و قدیمی در خیابانی عطایی

برای نصب اپ خبرفوری از بازار روی لینک کلیک کنید
بدون شرح

تو سینمای ایران هنوز میخوان یکی رو هندی نشون بدن آخر حرفاش یه کِرداهه اضافه میکنن. ینی دو زار پیشرفت و خلاقیت ندارن

جامعه ای که کباب را بر کتاب ترجیح دهد، برای خروج ارز بیشتر نگران میشود تا خروج نخبگانش و برای نوسان قیمت تخم مرغ بیشتر از نوسان سطح آب ارومیه، بختگان، گاوخونی و …

محمد درویش

تربیت فرزند

تکنیک های رفتار با کودکان

به کودک نگویید اگر حالا همراه من نيايي، ديگر با تو کاري ندارم و براي هميشه کنارت مي‌گذارم!

هر گز بچه ها را از رهاکردنش نترسانيد.
پدر و مادر بايد براي فرزندشان پناهگاه امني باشند، تا از آنجا بچه ها بتوانند به دنيا گام نهند. در غير اينصورت آنان از حيث رفتاري، به افرادي وابسته وبدون اعتماد به نفس بدل مي‌گردند.

چنانچه کودک نوپايي داريد که گوشه خيابان نشسته و تکان نمي‌خورد، بايد بگوييد:” يا با من بيا يا دستت را مي‌گيرم و با خود مي‌برم.” و اگر ضرورت ايجاد کرد، بلندش کنيد و با خود ببريد.

اگر فرزندتان دوست دارد وقت تلف کند، بکوشيد به وي توجه بيشتري داشته باشيد. مثلا بگوييد:” تو دقيقا پنج دقيقه وقت داري تا با دوستت بازي کني و بعد بايد برويم.” اين کلام موثرتر از آن است که بچه را بترسانيد به اين که او را مي‌گذاريد و مي‌رويد.

اگر حرف‌هاي ناصحيح به فرزندتان زده‌ايد، فرصت‌هاي زيادي براي جبران آنها نداريد. بايد اذعان داشت که اينان ويژگي برگشت ناپذيري دارند.

روانشناسي موسوم به فلمينگ توصيه مي‌کند که:” به نزد فرزندتان بشتابيد، وي را در آغوش بگيريد و بگوييد من حرف‌هاي زشتي به تو زده ام؛ برخي اوقات که از کوره در مي‌روم، سخناني به تو مي‌گويم که به هيچ عنوان دوست ندارم متاسفم.”

اين برخورد نه فقط موجب بهبودي رابطه شما با فرزندتان مي‌شود، بلکه ايشان مي‌آموزند که وقتي در شرايطي قرار مي‌گيرند که سبب خشمگيني‌شان مي‌گردد، بايد چه کرده و چگونه خويشتن را مهار کنند.

اين دستور مهم را به خاطر بسپاريد:” پيوسته دست به کاري بزنيد که بچه‌ها پي ببرند، دوستشان داريد.”

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار